Wezwanie za brak ważnego OC!

by Andrew on 03/08/2012 · 2 comments

Czyżby Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zabrał się za swoją robotę ?? Część osób dostała już wezwania do zapłaty.

Od początku roku Fundusz wysłał już 1,8 tys. takich listów. – Do końca roku będziemy się starać zakończyć jak najwięcej takich cykli weryfikacyjnych i wstępnie szacujemy, że wezwania może otrzymać nawet 5 tysięcy osób – zapowiada Hubert Stoklas, wiceprezes UFG.

Fundusz szacuje, że w sumie po polskich drogach jeździ ok. 200 tys. nieubezpieczonych aut. W ubiegłym roku wysłał prawie 29 tys. wezwań do zapłaty kary lub okazania ważnej polisy. To o 11 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym czasie z kar za brak polisy Fundusz zebrał 13,8 mln zł.

Dodaj nowy komentarz
  • lixe

    słaba ta cena, przewidywanych jest 40 tysięcy kierowców bez ważnego OC.

  • piotr

    PODŁOŚĆ I SKUR**SYŃSTWO!! Mam niesprawny samochód, stoi w garażu w naprawie, ergo=nie jeżdżę nim po ulicy wiec nie stwarzam zagrożenia. Myślę sobie, jak naprawie to pojadę a wtedy wykupię OC i co? Ano to, że ubezpieczenie i tam musze zapłacić BO TAK SIĘ NALEŻY, jak za abonament TV, oglądasz czy nie ale zapłacić musisz. Ja potrafię czytać i rozumiem co jest napisane w ustawie, tyle że to co się dzieje na podstawie niektórych przepisów to zwyczajne SKUR**Y**ŃSTWO! Co do ubezpieczeń- kolejny przykład: Religa wprowadził jakiś czas temu składkę doliczana do OC na co? Na leczenie ofiar wypadków komunikacyjnych. Pytanie: czy ja komuś krzywdę na drodze zrobiłem? czy kogoś potrąciłem, okaleczyłem? NIE! ale dokładać się do systemu muszę, płacąc za debili co rozjeżdżają ludzi na ulicach! A gdzie odpowiedzialność cywilna? Niech odszkodowania płacą ci, co wyrządzili szkodę. Dlaczego ja mam się dokładać do ogółu? To jakaś odpowiedzialność zbiorowa?? I TO JEST SPRAWIEDLIWE??? Pier**lony kraj, pie**olone zwyczaje! Nic złego nie zrobiłeś ale płacić musisz! Ludzie w większości nie są nieuczciwi, To system robi z nich debili i frajerów! Ide bo się fffkurwiłem. Pozdrawiam.

Previous post:

Next post: