Sprawdzenie ważności polisy OC w UFG

by Andrew on 03/03/2012 · 0 comments

Jeżeli masz dylemat czy osoba która spowodowała wypadek miała ważne ubezpieczenie OC, możesz to sprawdzić na stronie UFG (czyli Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego). Od pewnego czasu nie trzeba zakładać  konta w serwisie www UFG i oczekiwać odpowiedzi na skrzynkę mailową.

Czasem sprawca kolizji, świadomie wprowadza w błąd poszkodowaną osobę oraz policję pozostawiając nieważny dokument ubezpieczenia (czyli np. będąc nowym nabywcą porusza się na wypowiedzianej/rozwiązanej umowie ubezpieczenia). Trzeba pamiętać też o około 200 000 pojazdów poruszających się po drogach bez ubezpieczenia (dane UFG).  Jeżeli jednak posiadamy numer rejestracyjny pojazdu, możemy przy pomocy  formularza internetowego sprawdzić ważność polisy(my lub ktoś ze znajomych pod telefonem*).

*Ale uwaga: zgodnie z obowiązującymi przepisami, możliwość uzyskania informacji o polisie OC sprawcy, mają osoby poszkodowane w wypadku.

Poniżej link do portalu UFG – śmiało można sprawdzić na sobie czy nasz ubezpieczyciel przesłał dane do UFG (lub czy agent rozliczył się z polis ;-)

https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

Dodaj nowy komentarz

Previous post:

Next post: